Pożyczka lub kredyt dla studenta – TAK

Jedną z grup społecznych, które mogą otrzymać wsparcie finansowe od banku, pomimo tego, że nie osiągają dochodów i mają niską zdolność kredytową, są studenci. Preferencyjny kredyt studencki, bo o nim mowa, może uzyskać w zasadzie każdy student i nie wymaga to zbyt wielkiego zachodu.

Po przyznaniu go na konto studenta wpływa w każdym miesiącu roku akademickiego określona kwota. Student natomiast ze swojej strony musi jedynie pamiętać o tym, żeby dwa razy w roku, czyli w marcu i w październiku udowodnić pracownikowi banku, że nadal jest studentem. Polega to tylko na tym, że musi pojawić w wybranym oddziale banku i przedstawić w nim przedłużoną legitymację studencką.

Spłata tej formy pomocy finansowej rozpocznie się dwa lata po ukończeniu studiów, według ściśle określonego harmonogramu, a bank automatycznie będzie pobierał pieniądze z konta danej osoby.

Polecane: potrzebujesz na szybko dodatkowej gotówki? Promocyjne oferty darmowych pożyczek dla nowych klientów znajdziesz tutaj.

Ta pożyczka jest bardzo korzystna, ponieważ część oprocentowania jest spłacana z budżetu państwa. Jeżeli student nie musi przeznaczać tych pieniędzy na bieżące wydatki, może je po prostu odkładać i traktować jako formę lokaty i zabezpieczenia na przyszłość. W ciągu pięciu lat studiów – wraz z odsetkami – można uzbierać trochę pieniędzy.

Więcej informacji na stronie banku PKO BP.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.